top of page

Tinklaraščio kūrimas – nuo ko pradėti turinio strategiją ir pirmąjį blogo įrašą?


A woman sitting on the floor with a laptop

Vis daugiau įmonių pradeda suprasti svetainės turinio svarbą lankytojų pritraukimui ir jų tapimui klientais. Vienas galingiausių lankytojų srautų skatinimo įrankių yra jūsų tinklaraštis. Tad šiame straipsnyje aptarsiu kam reikalingas tinklaraštis, nuo ko pradėti tinklaraščio turinio strategiją ir kaip paruošti pirmą blogo įrašą.

Važiuojam!

Kam reikalingas tinklaraštis?

Tinklaraštis arba blogas yra galingas įrankis, siekiant pritraukti ir lydėti lankytoją kliento kelionėje. Tinkamai paruoštas ir naudojamas tinklaraštis gali ženkliai padidinti jūsų pozicionavimą paieškų sistemose ir padėti klientams priimti apgalvotus sprendimus, renkantis jūsų produktą.

Tinklaraštis ne tik edukuoja lankytojus, bet ir plečia jūsų patikimumą ir autoritetą jūsų industrijoje. Kuo daugiau apie tas industrijos temas rašote ir kuriate vertingą ir kokybišką turinį, tuo labiau kyla pasitikėjimas jūsų svetaine ir auga jūsų pozicija paieškų sistemose.

Nuo ko pradėti blogo kūrimą?

Jei ir jūs norite skinti kokybiško turinio vaisius, tam reikia pasiruošti. Viskas prasideda nuo plano ir strategijos.

1. Aiškios turinio strategijos paruošimas

Tinklaraščio įrašai be strategijos nuves niekur. Galbūt naujai pasidalintas įrašas sukels srauto ir susidomėjimo šuolių, bet tikėtina, jog jie po kelių dienų nugrims į 0 ir ten pasiliks ilgam.

Tinklaraščio turinys turi atspindėti jūsų verslo ir prekės ženklo esmę. Kuriant strategiją, svarbu pasirinkti vieną ar kelias temas, apie kurias norėsite rašyti, ir auginti savo autoritetą. Turėdami bendras temas, galite tikslingiau paskirstyti turinį ir kurti jį taip, jog jis intuityviai lydėtų susidomėjusį skaitytoją link jūsų produkto ar paslaugos.

Tinklaraščio turinio strategija yra bendros turinio strategijos dalis, todėl į kiekvieną įrašą turėtumėte žiūrėti per didesnių tikslų prizmę.

2. Temų sąrašas


Prieš paleisdami savo tinklaraštį į dienos šviesą, pasiruoškite užtektinai temų. Temos turėtų atitikti jūsų turinio strategiją. Tačiau labai svarbu, jog kiekviena tema būtų įdomi ir naudinga skaitytojui. Kuomet gyvenate savo niša ir produktu, nesunku prigalvoti įvairiausių temų ir potemių, bet pasitaiko taip, kad kas įdomu jums, nėra įdomu jūsų klientui. Todėl visuomet žiūrėkite per kliento prizmę.

3. Temų kalendorius

Temų kalendorius padės laikytis nuoseklumo ir nepraleisti įrašų publikavimo dienų. Nebijokite eksperimentuoti su turinio skelbimo laikais ir atraskite kas veikia geriausiai jūsų auditorijai. Tačiau svarbiausia yra nuoseklumas. Jei nusprendėte dalintis blogo įrašais du kartus per mėnesį, tuomet ir įsipareigokite reguliariai skelbti.


Jei žinote, jog kartais mėgstate patingėti ar pamirštate įkelti naują įrašą, pasiruoškite kelias temas iš anksto. Kuomet turite laiko parašykite ir surinkite informaciją tinklaraščio įrašams ir laikui atėjus jums tereiks paspausti – „dalintis”.

Temų kalendorius, kuriuo galite dalintis su savo komanda taip pat yra svarbus. Kiti komandos nariai, žinodami kada išeina naujas įrašas, galės tikslingiau pritaikyti savo darbus ir komunikaciją su klientais.

4. Turinio publikavimas

Tinklaraščio įrašai yra puikus socialinių tinklų įrašų, reklamų ir el. laiškų šaltinis. Vieną įrašą galite panaudoti įvairiose medijose ir pritraukti skirtingų lankytojų. Tačiau svarbu, jog dalindamiesi tinklaraščio turiniu, jį pritaikytumėte skirtingam klientui. Tarkime, norite pasidalinti nauju įrašu „Facebook” ir „LinkedIn” tinkluose. Abejose platformose lankosi skirtinga auditorija, tad svarbu žinutę pateikti taip, jog vienas straipsnis galėtų pritraukti skirtingų sluoksnių žmones.

Kuomet po ranka turite tinklaraščio strategiją, galite pradėti kurti pirmuosius tinklaraščio įrašus. Svarbu, jog kiekvienas įrašas būtų bendros strategijos dalis ir lydėtų į kitus jūsų svetainės tekstus ar puslapius. Taip nauji lankytojai lengviau naršys jūsų svetainėje, o ištikimi klientai noriai sugrįš pas jus dar kartą.

Nuo ko pradėti kurti blogo tekstą?


A man looking at a laptop screen

1. Išgryninkite temą

Kaip jau minėjau, dažnai temos, kurias sugalvoja rinkodaros komanda ir temos, dominančios skaitytoją, gali skirtis. Kuomet planuojate temų sąrašą, jūs žinote viską apie savo prekės ženklą ir siūlomą produktą. Bet jūsų klientas to nežino ir jam galbūt tos temos visai nėra įdomios.

Tad kaip sužinoti, kas iš tiesų domina jūsų klientus ir skaitytojus? Lengviausias būdas sužinoti kas domina jūsų skaitytojus yra tiesiog jų paklausti. Jei turite nemažai sekėjų socialiniuose tinkluose ar naujienlaiškio prenumeratorių, paklauskite apie ką jie norėtų sužinoti daugiau.

Kitas būdas yra atlikti paprastą raktažodžių paiešką. Pažiūrėkite kokios temos ir straipsniai yra pirmuose paieškos sistemos puslapiuose pagal jūsų atrinktus raktažodžius. Šios temos reitinguoja aukštai, nes žmonės jų ieško ir jomis domisi.

Taip pat nepraleiskite diskusijų forumuose kaip „Reddit”, „Quora” ir pan. Apsilankykite „Facebook” grupėse, „Linkedin” ar kitose vietose, kur galite sutikti potencialių skaitytojų ir klientų ir taip rasti įkvėpimo.

2. Atrinkite raktažodžius

Raktažodžių paieška prasideda nuo temos. Nors pasitaiko, jog kai kurios įmonės turinį kuria pagal aukštai reitinguojančius raktažodžius, ši strategija nepasiteisins, jei tema bus pasikartojanti, nepritaikyta skaitytojui ar nesukurianti pridėtinės vertės. Todėl geriau sugalvoti temą, kuri iš tiesų domina jūsų skaitytoją ir pagal ją ieškoti raktažodžių.

Tačiau ir čia reikėtų neskubėti. Supraskite, kurioje kliento kelionės stadijoje yra jūsų tema. Ar rašote apie savo produktą, lyginate jį su kitomis alternatyvomis, dalinatės klientų istorijomis? Tokiu atveju raktažodžiai bus ilgesni ir konkretesni. O galbūt rašote pažintinį straipsnį? Tuomet paieškos terminai bus bendresni.

Kuomet rasite tikslingus ir kliento paieškos intenciją atitinkančius raktažodžius, juos naudokite saikingai. Taip, jie turėtų atsirasti pavadinime ir bent keliose antraštėse, bet nepadauginkite ir geriau rinkitės sinonimus. Šiuolaikinės paieškų sistemos yra protingesnės ir atpažįsta bei susieja sinonimus su pagrindiniais raktažodžiais, tad jums nereikia prikimšti teksto vienodomis nenatūraliai skambančiomis frazėmis.

3. Užmeskite akį į konkurentus

Įveskite savo temą ar pasirinktą raktažodį į „Google” ar kitą paieškos sistemą ir pažiūrėkite, ką rodo pirmieji du puslapiai. Tai puiki įžvalga apie tai, ko ieško potencialūs skaitytojai ir kokios temos juos domina. Jūsų tikslas yra rasti kažką naujo ar įdomaus pasakyti. Ko nepamini jūsų konkurentai? Kur galėtumėte labiau išsiplėsti? Gal turite unikalios informacijos apie savo industriją, kuri padėtų išsiskirti iš minios?

Taip pat paieškos rezultatai sufleruoja kokio turinio dažniausiai ieško lankytojai. Pagal konkretų paieškos terminą sužinosite ar žmonės ieško vaizdo įrašų, straipsnių, o gal iš karto nori įsigyti ir atlikti pirkimą.

4. Atsakykite į skaitytojų klausimus

Net ir ilgiausias ir išsamiausias straipsnis gali nueiti šuniui ant uodegos, jei jame nebus vertingos informacijos. Atlikite tyrimą apie jūsų potencialų klientą ir klausimus, kurie jį domina. Pirmiausiai, galite pasižiūrėti „people also ask” skiltį „Google” paieškos rezultatuose. Tačiau šie klausimai yra gan abstraktūs. Jei norite pasigilinti kiek giliau, užsukite į pokalbių forumus kaip „Quora”, „Reddit”, t.t. ir pažiūrėkite kokių sprendimų ieško jūsų idealus klientas.

Taip pat paklauskite savo kolegų iš pardavimo skyriaus bei klientų aptarnavimo skyriaus. Jie nuolatos bendrauja su klientais ir žino, kokios temos ir klausimai dažniausiai kamuoja klientus.

5. Išanalizuokite temą

Jūsų rašytojas turėtų kiek įmanoma daugiau žinoti apie rašomą temą. Rašant svarbu pasiekti tokį supratimo lygį, jog laisvai ir paprastai galėtumėte paaiškinti temos esmę ir suteikti aiškumo skaitytojui. Kuomet rašytojas pats sunkiai yra susipažinęs su tema, jo aiškinimas ir rašymas gali skambėti per daug sudėtingai ir sausai.

6. Matykite kiekvieną įrašą, kaip bendros strategijos dalį


A white board with sticky notes

Tinklaraštis gali būti puikus įrankis, siekiant pritraukti lankytojų į jūsų svetainę. Tačiau kiekvieno įrašo tikslas turėtų būti inicijuoti lankytoją atlikti tolimesnį veiksmą. Tai gali būti skatinimas perskaityti dar vieną tinklaraščio įrašą, o gal užsukti į parduotuvę ir įsigyti vieną iš jūsų siūlomų produktų.


Įrašai be tikslo ir tinkamos strategijos lydi į niekur ir dažnai nesukuria jokios vertės pačiam prekės ženklui. Turinio piramidė ir natūralus ciklas nuolatos lydi lankytoją kliento kelionėje ir padeda nuo vieno turinio vieneto pereiti prie kito iki kol lankytojas patampa klientu. Kitaip lankytojas perskaitęs straipsnį ir neradęs kur eiti toliau, paliks jūsų tinklalapį.

7. Paruoškite straipsnio struktūrą

Kuomet žinote temą, turite tinkamus raktažodžius, atlikote temos tyrimą ir susipažinote su savo auditorijos poreikiais, laikas struktūrizuoti būsimą tinklaraščio įrašą. Straipsnio struktūros sukūrimas prieš rašant, padės nepamiršti potemių, kurias norite paminėti ir išlaikyti natūralią straipsnio tėkmę. Prie kiekvienos struktūros dalies taip pat galite pasižymėti šaltinius, raktažodžius ir kitą informaciją, kuri rašant leis sutaupyti laiko ir nesiblaškyti paieškose.

Keli žodžiai pabaigai

Tinklaraščio kūrimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingas, bet pradėjus rašyti turinį ir atradus patikrintą darbų eigą, rašyti ir planuoti bus lengviau.

Jei ieškote tekstų rašytojos, kuri ne tik jūsų idėjas paverstų įtaigiu turiniu, bet ir padėtų jį optimizuoti, susisiekite su manimi. Kartu aptarsime jūsų turinio strategiją, atrasime turinio spragas ir paruošime įdomius bei SEO draugiškus tekstus.


Egle-rackauskaite-writer_edited.jpg

Hi, thanks for stopping by!

My name is Egle, I’m a freelance content writer and strategist living in the Canary Islands.  

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page