top of page

Kaip kokybiški tekstai padeda lankytojus paversti pirkėjais? 5 patarimai ruošiant kokybišką turinį


A woman with a laptop

Kur nepažiūrėtum, rodos, visi, kas netingi, kuria turinį, rašo straipsnius, žinutes socialiniuose tinkluose ir dalinasi savo išmintimi LinkedIn. Galbūt klausiate savęs: „nu kam dar daugiau to turinio?”

Visiškai su jumis sutinku. Turinio yra per daug. Blogo turinio yra per daug. Niekam neįdomu skaityti sausus faktus ir nukopijuotas istorijas. Nepaisant to, žmonės vis tiek skaito, bet jie skaito kokybišką ir naudingą turinį. Tekstas yra jūsų pagrindinis komunikacijos su virtualia auditorija įrankis. Tačiau jį taip lengva praleisti pro akis, todėl svarbu, kad kiekvienas žodis užkabintų skaitytoją ir vienaip ar kitaip praturtintų jo patirtį ir atpirktų praleistą laiką.

Šiame straipsnyje aptarsiu, kodėl kokybiškas turinys ir įtaigūs tekstai yra būtini kiekvienam prekės ženklui ir kaip tekstus rašyti taip, kad jie ne tik padėtų atsirasti pirmuose paieškų sistemų puslapiuose, bet ir skatintų lankytoją veikti.

Kas yra tekstų rašymas svetainei?


A woman with a laptop and a notebook

Tekstų kūrimas, tai svarbi turinio rinkodaros dalis. Lankytojai, užsukę į jūsų svetainę, pirmiausiai ieško informacijos apie jus, jūsų paslaugas, domisi jūsų nagrinėjamomis temomis. Visa tai dažniausiai yra pateikiama teksto forma.

Tekstai taip pat yra svarbūs paieškos sistemų optimizavimui (SEO). Paieškų sistemos ieško teksto ir raktažodžių jūsų svetainėje ir tinklaraštyje, kurie padėtų identifikuoti jūsų puslapio esmę ir jį indeksuoti.

Svetainės tekstai dažniausiai yra rašomi svetainės puslapiams (namų puslapis, puslapis „apie mus", kainoraštis, kontaktai, t.t.), tinklaraščio įrašams bei nukreipimo puslapiams (geriau žinomiems kaip „landing pages").

Nuo ko prasideda tekstų rašymas svetainei?

Dažna klaida, kurią daro įmonės, kurdamos ar užsakydamos tekstus, yra ta, jog jos neturi turinio plano. Tekstai be plano prilygsta pinigų metimui į vandenį. Galbūt vienas kitas tekstas sukels lankytojų srauto šuolių, bet ilgalaikėje perspektyvoje toks turinys daug vertės neatneš.

Todėl pirmiausiai verta pradėti nuo svetainės turinio strategijos. Kartu su turinio strategu ir rinkodaros komanda turėtumėte išsirinkti pagrindines temas, apie kurias kalbate ir tai, su kuo jus turėtų asocijuoti potencialus klientas. Kuomet turite nuoseklią strategiją, galite tikslingai kurti turinį, generuojantį pastovius rezultatus.

Tekstų rašytojo vaidmuo, kuriant turinio strategiją

Profesionalus tekstų rašytojas (angl. content writer) ne tik moka gražiai sudėti žodžius, bet ir rašo tikslingai. Profesionalus kūrėjas turėtų žinoti, kaip naudoti geriausias SEO praktikas, atlikti išsamų temos tyrimą, kurti įtaigų ir įtraukiantį turinį, mokėti jį apipavidalinti. Svetainės turinio kūrimas, tai ilgalaikė investicija, todėl ir rašytojas kiekvieną įrašą ir tekstą turėtų matyti kaip bendros strategijos dalį.

Neslėpsiu, vis dar tenka susidurti su įmonių atstovais, kurie patys rašo tekstus. Jei tekstus rašote be tikslo, neatlikę jokio tyrimo ir nesilaikydami rekomenduojamos struktūros, geriau pasaugokite savo laiką ir tokių tekstų nerašykite.

Nekokybiški tekstai ne tik skatina lankytoją apsisukti ir nebegrįžti į svetainę, bet jie gali sumenkinti jūsų pozicionavimą paieškų sistemose. Kuomet paieškų sistema pastebi, jog vartotojai ilgam neužsilieka jūsų svetainėje, jos tai traktuoja, kaip neaktualų turinį. Neaktualus turinys arba turinys, neatitinkantis paieškos intencijos, retai reitinguoja pirmuose paieškų sistemų puslapiuose.

Kaip kokybiški tekstai gali padėti jūsų svetainei?A man writing on a notebook

Jau išsiaiškinome, kas yra svetainės tekstai ir koks yra jų vaidmuo bendroje turinio strategijoje. Bet kokybiškas turinys siūlo daug daugiau privalumų.

Kokybiški tekstai:

Pritraukia daugiau lankytojų

Organinis lankytojų srautas yra itin svarbus ilgalaikėje prekės ženklo žinomumo strategijoje. Tai viena pigiausių rinkodaros priemonių, veikiančių ilgą laiką. Vienas tinkamai paruoštas tekstas gali generuoti lankytojų srautus ištisus metus. Svetainės turinys pritraukia organinių lankytojų, kuomet jis yra pritaikytas skaitytojui ir jame yra paieškos intenciją atitinkantys raktažodžiai.

Gerina lankytojų konversiją

Tekstas yra pagrindinis jūsų įrankis lydint lankytoją kliento kelionėje. Tinkamai paruoštas turinys turi aiškią tėkmę arba turinio piramidę. Tarkime, jūs parduodate odos priežiūros produktus. Jūsų tikslinis lankytojas paspaudė ant straipsnio jūsų tinklaraštyje apie tai, kaip prižiūrėti jautrią veido odą. Tikėtina, jog šioje stadijoje lankytojas tiesiog nori giliau panagrinėti temą.

Todėl jūsų straipsnis turėtų suteikti reikiamą informaciją apie odos priežiūrą ir natūraliai vesti lankytoją į kitą stadiją, kurioje jie galėtų daugiau sužinoti apie efektyvias priemones jautrios odos priežiūrai. Trečia stadija turėtų vesti link jūsų produkto, jo privalumų jautrią odą turinčiam klientui ir tai, kaip produktas ją išsprendžia.

Žinoma, turinio eiga priklausys tik nuo jūsų pačių ir jūsų siūlomo produkto ar paslaugos. Tačiau įprastai turinio eiga yra tokia. Kuomet tekstai neturi natūralios tėkmės ir pasibaigia be jokios krypties, lankytojas tiesiog paliks puslapį ir sumažins konversijos galimybes.

Padeda klientų aptarnavimo ir pardavimo komandoms

Jūsų verslui augant, tikėtina, jog vis daugiau klientų kreipiasi į jūsų klientų aptarnavimo ir pardavimo komandas. Jei klausimai pasikartoja, juos galima paversti tinklaraščio įrašais arba pridėti į jūsų produkto puslapį. Iškilus panašiai problemai, klientas informaciją ras jūsų „bloge" arba kitame svetainės puslapyje ir taip sumažinsite klientų aptarnavimo laiką.

Kokybiškas turinys taip pat gelbsti pardavimo komandą. Turėdami įtaigų pardavimo puslapį, lankytojus į pirkėjus konvertuosite daug greičiau be papildomų skambučių ir laiškų pardavimo komandai.

Edukuoja klientą ir padeda priimti sprendimus

Svetainės tekstų paskirtis yra suteikti informacijos lankytojui. Svetainės puslapiai, reklaminiai puslapiai ir tinklaraščio įrašai pasakoja istoriją ir atsako į lankytojo klausimus. Svetainės tekstai turėtų aiškiai apibrėžti jūsų auksinį ratą (angl. golden circle), kurį sudaro trys pagrindinės dalys:

 • kodėl darote tai, ką darote

 • kaip tai padeda jūsų klientui

 • ir galiausiai – ką siūlote.

Jūsų tinklaraštis turėtų atsakyti į klientams rūpimus klausimus apie jūsų nišą ir edukuoti juos priimti geresnius ir geriau apgalvotus sprendimus. Kuomet lankytojai turi visą reikiamą informaciją, pasiekiamą ranka, jie jausis labiau užtikrinti įsigydami jūsų produktą ar paslaugą.

Pagerina kliento kelionę

Kliento kelionė prasideda nuo pirmo susidūrimo su prekės ženklu. Todėl tekstas yra pagrindinis įrankis, lydintis lankytojus kelionėje ir paverčiantis juos pirkėjais. Nuo reklamos tekstų ir socialinės medijos žinučių iki komunikacijos po pardavimo – tekstai suteikia aiškumo klientui, intuityviai veda kelionėje ir užtikrina pasitenkinimą jūsų aptarnavimu.

Išgrynina jūsų DNR

Prekės ženklo esmė arba DNR, tai yra tai, kaip jūs save pristatote pasauliui. Nuo jūsų prekės ženklo spalvų iki komunikacijos su klientais – kiekviena detalė atspindi jūsų unikalų prekės ženklą. Didelė prekės ženklo DNR dalis yra komunikacija – kaip save pateikiate skaitytojams ir klientams. Taiklūs tekstai nuosekliai perteikia ir formuoja jūsų verslo pagrindą ir leidžia skaitytojams geriau suprasti jūsų vertybes, požiūrį ir tikslus.

5 patarimai, kaip rašyti kokybiškus ir įtraukiančius svetainės tekstus


A man smiling

Žinoti svetainės tekstų privalumus svarbu, tačiau vien žodžiais šių privalumų nepasieksite. Kiekvieną tekstą svarbu paruošti tinkamai ir gerai apgalvoti turinio strategiją, kad viskas veiktų harmoningai ir kurtų norimus rezultatus.

1. Pradėkite nuo SEO tyrimo

SEO yra platus terminas ir jis tikrai neapsiriboja vien raktažodžiais. Viskas, nuo jūsų svetainės greičio ir dizaino iki tekstų, daro įtaką svetainės reitingams ir lankytojų sąveikai su jūsų prekės ženklu. Tad prieš pradėdami tekstų ir turinio optimizaciją, pasirūpinkite techniniais svetainės aspektais.

Kuomet svetainė yra tvarkinga ir lengvai naudojama, galima sutelkti dėmesį į tekstus. Tekstų optimizacija prasideda nuo lankytojo. Ką lankytojas nori sužinoti, ko jis ieško, kas jam įdomu apie jūsų nišą, produktą, t.t. Kuomet išryškės temos, galima ieškoti raktažodžių. Raktažodžius svarbu rinktis pagal paieškos intenciją. Ką tai reiškia?


Pagrindinės trys kliento kelionės stadijos yra:

 • susipažinimas

 • svarstymas

 • sprendimo priėmimas

Paimkime prieš tai jau minėtą pavyzdį. Raktažodis „jautrios odos priežiūra" priklausys susipažinimo stadijai. Raktažodis „veiksmingos jautrios odos priežiūros priemonės", tikėtina, priklausys apsisprendimo stadijai, kuomet lankytojas ieško prekių ir yra pasiruošęs pirkti.

Netinkama intencija nuves lankytoją ne tuo keliu ir paskatins aplenkti jūsų puslapį. Tai pastebėję paieškų sistemos, prasčiau pozicionuos jūsų puslapį. Kuomet turite temą, intenciją ir raktažodžius, galite tikslingai optimizuoti turinį ir jį pateikti taip, kad jis sukurtų kuo daugiau vertės jūsų svetainės lankytojams ir klientams bei padėtų rasti atsakymų į ieškomus klausimus.

2. Tekstus rašykite klientui

Tikėtina, jog jūs apie savo nišą ir produkciją žinote daugiau nei įprastas klientas. Bet su tomis žiniomis reikia elgtis atsargiai. Kuomet rašote tekstus, galvokite apie žmogų, kuris juos skaitys. Ar tai kaip rašote suteikia vertės skaitytojui? Ar lankytojas supranta žodžius ir terminus, kuriuos naudojate?

Kuomet aš kuriu turinį, stengiuosi įsivaizduoti vieną žmogų, kuris skaitys mano darbą. Tai nėra tikslinė auditorija ar grupė klientų, tai vienas žmogus. Matant vieną žmogų, yra lengviau pritaikyti tekstus ir juos personalizuoti. Pagalvokite apie tai, kai rašote laišką artimam žmogui, klientui ar kolegai. Žodžiai liejasi daug lengviau, nes jūsų neblaško, tai, jog laišką skaitys šimtai skirtingų žmonių.

3. Atsakykite į klausimus

Kuomet lankytojai užsuka į jūsų svetainę, kokią informaciją jie ten randa? Labai svarbu, jog svetainės tekstai atsakytų į pagrindinius klausimus kaip:

 • Kokias mano problemas išsprendžia šis produktas?

 • Kodėl turėčiau pirkti būtent šį produktą/paslaugą?

 • Kaip šiuo produktu naudotis?

Tai vieni pagrindinių klausimų, kuriems atsakymus lankytojas turėtų rasti jūsų svetainėje. Kuomet planuojate tinklaraščio temas, apsvarstykite, ko ieško ir kuo domisi potencialus pirkėjas/lankytojas. Nerašykite vien apie tai, kas atrodo įdomu jums. Gera pradžia – pokalbis su jūsų klientu ar auditorija. Paklauskite savo klientų aptarnavimo ir pardavimo komandų, kokios temos dažniausiai domina pirkėjus ir kokių klausimų jie klausia. Tai padės išgryninti aktualias ir įdomias temas jūsų skaitytojams.

4. Naudokite paprastą ir aiškią kalbą

Kaip jau minėjau, jūsų svetainės lankytojas nebūtinai yra jūsų industrijos ekspertas. Tai reiškia, jog žodynas ir sakinių struktūra, kurią naudojate, turėtų būti kuo paprastesni. Negalvokite, jog paprasti žodžiai atrodo neprofesionaliai. Priešingai – kuo paprasčiau galite paaiškinti temą, tuo geriau ją suprantate.

Dažnai pastebiu socialiniuose tinkluose ir straipsniuose, jog nuomonės formuotojai, rašytojai ir pan. stengiasi panaudoti kuo daugiau įmantrių žodžių. Vis dažniau pastebiu į lietuvių kalbą adaptuotus angliškus žodžius. Jei sudėtingą, tarptautinį ar kitos kalbos žodį galite pakeisti paprastu lietuvišku žodžiu, būtinai tai ir padarykite. Kitų kalbų dariniai ir sudėtingi terminai ne tik apsunkina skaitymą, bet ir atrodo pretenzingai.

5. Kurkite turinį, kuriuo galima dalintis

Turinys, kuriuo skaitytojai noriai dalinasi, yra vienas patikimiausių būdų užtikrinti atgalines nuorodas į jūsų svetainę. Žmonės dalinasi kokybiškais tekstais, bet dažniau pastebėsite, jog jūsų atliktas tyrimas, industrijos statistika ar analizė, infografika veikia geriau. Tokio tipo turiniu yra lengviau dalintis ir įterpti jį į tekstus, socialinę mediją ir pan. Tad nebijokit eksperimentuoti ir kurti įvairaus tipo turinį.

Keli žodžiai pabaigai

Kuomet turinio yra sukuriama vis daugiau, svarbu rašyti ir kurti kokybiškus bei originalius tekstus. Tad jei išsinešite tik vieną mintį iš šio teksto, tai turėtų būti tai – tekstai turi kurti vertę skaitytojui. Tuomet ne tik sulauksite daugiau įsigijimų, bet ir jūsų klientai noriai bendraus su jūsų prekės ženklu, kalbės apie jį ir dalinsis jūsų turiniu.

Na, o jei ieškote tekstų rašytojos, kuri galėtų pagerinti jūsų turimus tekstus ir sukurti daugiau vertės jūsų klientui – susirašom! Kartu sukursime nuoseklią jūsų svetainės turinio strategiją ir paruošime kokybiškus tekstus.


Egle-rackauskaite-writer_edited.jpg

Hi, thanks for stopping by!

My name is Egle, I’m a freelance content writer and strategist living in the Canary Islands.  

 • LinkedIn
 • Facebook
 • Instagram
bottom of page